fbpixel

DNA Conf 2020

W piątek 28.02.2020 byłem na konferencji organizowanej przez Macieja Aniserowicza pod nazwą DNA Conf 2020.

Bilet

Aby zdobyć bilet na wyżej wspomnianą konferencję trzeba było wpłacić przynajmniej 500 PLN na konto WOŚP, a następnie przesłać potwierdzenie przelewu na skrzynkę mailową zespołu devstyle.

Konferencja

Niestety jako uczestnik programu DNA (Droga Nowoczesnego Architekta) odniosłem wrażenie, ze wszystkie te tematy były wtórne. Natomiast sam nie przeszedłem jeszcze całego programu więc to tylko moja opinia.

Sama konferencja zaczęła się o 9:00. Na pierwszy ogień poszedł Jakub Pilimon z tematem „Testing – Love, Hate, Love”. W swoim wystąpieniu opowiadał o refaktoryzacji i testowaniu źle napisanych aplikacji. Poruszył oczywiście wątek SRP (Single Responsibility Principle). Kodowanie na żywo bardzo na plus 😉

Jako drugi występował Jakub Kubryński z tematem „Software craftsmanship – realna potrzeba czy przerost formy nad treścią ?”. Poruszył on temat rozwoju osobistego programisty i to czy warto być idealistą w projektach, nad którymi się pracuje. Oprócz tego bardzo ciekawy wątek rozmowy z biznesem. Po co i dlaczego aktualizować biblioteki i jak to komunikować do biznesu, żeby nie było narzekania.

Jako ostatni na scenie pojawił się Łukasz Szydło z tematem “Strategiczne DDD – słabe strony” i opowiadał w nim o event stormingu oraz o tym dlaczego DDD bardzo często się nie udaje. Jako że nie interesuję się tematem DDD to ciężko mi ocenić to wystąpienie. Pod względem merytorycznym i przygotowania podobało mi się, ale czy treść wniosła coś do mojego życia – mam mieszane uczucia.

Networking

Pomiędzy wystąpieniami były krótkie przerwy na kawę i ciacho, a po nich networking w „kącikach tematycznych”. Kącików było 7 albo 8 (nie jestem pewny). Poniżej lista (mam nadzieję że nic nie przekręcę ;P )

  • Architektura na frontendzie – Tomasz Ducin 
  • Architektura .NET – Marcin Markowski
  • Metryki – Jakub Kubryński
  • Testowanie – Marcin Grzejszczak & Olga Maciaszek-Sharma
  • Event Storming – Mariusz Gil
  • Biznes – Andrzej Krzywda
  • Reszty niestety nie wiem czego dotyczyły 😮

Osobiście uczesniczyłem tylko w kąciku odnośnie biznesu, w którym Andrzej Krzywda ,właściciel firmy Arkency oraz jeden z mentorów programu Od Developera do Foundera, podzielił się swoją historią oraz odpowiedział na milion pytań odnośnie rozkręcania biznesu. Opowiedział o tym jak zdobył pierwszych klientów, czy iść globalnie czy lokalnie, jak dobierać zespół i klientów, nakreślił temat extreme ownership, wspomniał również o wartościach jakie mają w firmie oraz o zaletach i wadach pracy zdalnej.

Na sam koniec były wystąpienia tzw. Light talks, czyli każdy kto chciał mógł wyjść na scenę i poopowiadać o swoich doświadczeniach przez 6 min!! Niestety w tym momencie musiałem opuścić konferencję (w celach networkingowych ;)).

W jednym ta konferencja mnie utwierdziła – warto raz na jakiś czas iść na podobne wydarzenie i pogadać z innymi pasjonatami technologii/biznesu. Można wynieść stamtąd tonę inspiracji. Polecam każdemu, warto!

Do następnego!
Łukasz
A tu dowód, że byłem 😛

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.